E-Marketing - zasady marketingowe w nowoczesnej technologii

E-Marketing – zasady marketingowe w nowoczesnej technologii

E-Marketing jest to dokładnie jak spotkanie nowoczesnych technologii z odwiecznymi zasadami marketingowymi  służy do promowania firmy i jej działalności

 

Marketing był od zawsze od dnia, kiedy to ludzie po raz pierwszy rozpoczęli jakąkolwiek działalność w handlu.
Odnosi się do stosowania zasad i technik za pośrednictwem internetu.  Zawiera on elementy bezpośrednie jak i pośrednie by każdy przedsiębiorca miał dostęp do potencjalnych klientów na całym świecie. Podczas gdy tradycyjny marketing umożliwia jedynie uzyskanie informacji o marce firmy, tak e-marketing ułatwia komunikacje między firmami a konsumentami dzięki czemu firmy mogą być bardziej dynamiczne i adaptacyjne. Przykładem e-Marketingu  są to różne formy reklamy: ogłoszenia w internecie, e-maile, reklamy w serwisach społecznościowych, banery, rezultaty w wyszukiwarkach, pozycjonowanie, Google AdWords, Copywriting, Marketing wirusowy, Aukcje internetowe.

1. Pozycjonowanie

Stajemy się bardziej widoczni i bardziej rozpoznawalni w świecie internetu. Nasza oferta staje się bardziej konkurencyjna i atrakcyjniejsza.

2. Google AdWords

System płatnej reklamy w wyszukiwarkach. Dzięki temu systemowi jesteśmy w stanie samodzielnie utworzyć reklamę z dokładny określeniem planowanego budżetu.

3. Copywriting

Tworzenie tekstów na potrzeby reklamy w internecie jak i na potrzeby witryn internetowych co pozwala w sposób właściwy z pozycjonować stronę internetową.

4.Marketing Wirusowy

Viral Marketing – rozpowszechnianie między klientami reklamy pod przykrywką zabawnego filmiku

5 Aukcje Internetowe

W Polsce najpopularniejsza aukcją internetową jest serwis Allegro. Kolejny sposób na dobry e-marketing i zwrócenie na siebie uwagi.